Επιλέξτε τη γλώσσα σας

Θέσεις Πρακτικής Άσκησης

Θέση πρακτικής άσκησης

Η εταιρεία Poliservice δραστηριοποιείται στο χώρο της εγκατάστασης φυσικού αερίου, της θέρμανσης και της γενικότερης ενεργειακής αναβάθμισης κτιρίων. Με σκοπό να στελεχώσει το τμήμα Service & Εξυπηρέτησης Πελατών που λειτουργεί στην εταιρεία ζητά νέο/νέα Μηχανολόγο Μηχανικό για πρακτική άσκηση ή μόνιμη συνεργασία.

Ο ιδανικός υποψήφιος θα πρέπει να διακρίνεται από θέληση για εξέλιξη και μάθηση, οργανωτικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας. Στα πλαίσια των αρμοδιοτήτων του συγκαταλέγονται η συνεργασία με τους συναδέλφους του, με τους πελάτες και τους προμηθευτές, αναζητώντας τη βέλτιστη λύση σε κάθε περίπτωση.

Κύριες Αρμοδιότητες του Τμήματος:

  • Συντήρηση των εγκαταστάσεων φυσικών αερίου και των λοιπών οικιακών ή επαγγελματικών εγκαταστάσεων
  • Επίβλεψη έργων συντήρησης
  • Διατήρηση αποθήκης ανταλλακτικών
  • Προγραμματισμός εργασιών τεχνικών

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Τελειόφοιτος σχολής Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Οργανωτικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Καλή επικοινωνία και διάθεση εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητα εργασίας δίπλα σε έμπειρους Μηχανολόγους Μηχανικούς
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης & ανάπτυξης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με την κο. Αλειφέρη Παναγιώτη στο τηλ. 2103000370 και στο email: alif.panos@gmail.com

Επικοινωνία

 Γραμματεία Τμήματος:

  Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής
Πανεπιστημιούπολη
Αρχαίου Ελαιώνα
Θηβών 250 & Π. Ράλλη
122 41 Αιγάλεω
Κτήριο Ζ, Πτέρυγα Α
Γραφείο ΖΑ207 (2ος Όροφος)
  +30 210 538 1726,
+30 210 538 1727
   idpe@uniwa.gr

UniwaLOgo Colour 1